7 порад як заощадити на оплаті комунальних

У період ковідної кризи, коли доходи більшості домогосподарств зменшились доволі суттєво, зростання цін за комунальні послуги в платіжках змушує все частіше замислюватися про необхідність економії. У нашій статті ми постаралися розібратися як же і скільки в загальному можна заощадити вже сьогодні.

1. Перевірте все електрообладнання
  • Вже сьогодні ввечері ви можете перевірити все існуюче в квартирі / будинку електрообладнання. Наприклад, деяку економію ви можете отримати відмовившись від непотрібної радіоточки або домашнього телефону від Укртелеком.
  • Також можна скласти список працюючого обладнання із зазначенням класу енергоефективності, і намітити план по заміні старих приладів на більш ефективні, класу «А». Особливо слід приділяти увагу таким великим споживачам енергії як холодильник, пральна і посудомийна машини, бойлер, фен, праска, електрочайник.
  • Встановіть енергозберігаючі лампочки. По-перше, термін їх служби як мінімум в 10 разів більше, ніж звичайних ламп розжарювання. А по-друге, вони споживають в 5 разів менше електрики. Це дозволить вам заощадити від 50 до 80% електроенергії тільки на освітленні.
2. Утепліть квартиру / будинок
  • Замініть дерев’яні вікна на металопластикові. З їх допомогою ви зможете зберегти приблизно 50% тепла в квартирі.
  • Замініть старі батареї. А ось це треба робити ДО початку опалювального сезону.
  • В опалювальний сезон нічого: ні фіранки, ні меблі – не повинно закривати батарею. Адже саме через це може втрачатися до 3% – 4% тепла.
  • Також варто встановити за батареєю тепловий екран з фольги. Він буде відбивати тепло і повертати його в кімнату.
  • Цікавим рішенням буде і фарбування радіаторів в темні кольори. Так вони будуть випромінювати на 8% більше тепла, ніж білі.
3. Встановіть 2-х зонний електричний лічильник

Після цього, постарайтеся перерозподілити роботу побутової техніки так, щоб максимальне споживання потрапляло на період з 23:00 до 7:00. Адже електрика, спожита вночі, вартує в два рази дешевше. Однак, тут не все так однозначно. Згідно з поточними цінами, установка двухфазного лічильника та його програмування обійдеться вам мінімум в 1 750 грн. А перевести на нічний режим можна буде тільки хіба що пральну, посудомийну машини і половину споживання холодильника. І, якщо у вас стоїть побутова техніка класу «А», то щомісячна економія складе не більше 90 грн, виходячи з поточних цін на електрику. А, відповідно, встановлення такого лічильника окупиться лише за 2 роки. Але тут вже вам вирішувати ….

4. Встановіть лічильники на газ, холодну / гарячу воду, а по можливості, й лічильник на тепло
  • По-перше, це дозволить вам не платити по загальнобудинковому лічильнику, в який зазвичай намагаються впихнути всі можливі протікання та аварії.
  • По-друге, ви самі можете контролювати своє споживання. І, наприклад, в кінці місяця, коли ви будете бачити, що гарячої води використали більше, ніж треба – можна обмежитися душем, а не набирати повну ванну гарячої води. І, по можливості, встановіть лічильник.
  • Також додатковим плюсом є те, що на даний момент лічильник на газ можна встановити абсолютно безкоштовно. Так чому б не скористатися цією можливістю?
5. Сплачуйте комунальні за допомогою терміналів або онлайн-банкінгу – і економте на послугах банку
6. Полагодьте сантехніку, замініть її на більш економну
  • Перевірте всі крани та труби на протікання. І обов’язково усуньте їх. Адже ви не тільки можете ненавмисно затопити сусідів, але і додати декілька сотень гривень до щомісячної вартості коммунальних. Адже за місяць з одного крана, який тече, може набігти кілька сотень літрів води.
  • Насадка для душа повинна бути з мінімальними отворами.
  • Також чудовим рішенням буде замінити у ванній і на кухні стару систему з 2 вентилів і рукоятки на ричагові крани. Адже вони відразу подають змішаний струмінь води і вам не треба витрачати воду під час підбору комфортної температури. Тут економія може досягати до 5 літрів за кожен раз користування кранами.
  • Поставте систему економічного зливу на бачок унітазу.
7. Виробіть економні звички
  • Віддавайте перевагу душу, замість користування ванною. І ви отримаєте п’ятикратну економію води тільки на цій простій процедурі.
  • Не забувайте вимикати воду, коли чистите зуби. А ще краще – просто наберіть стакан води – цього обсягу вам цілком вистачить. Це дозволить вам заощадити близько 900 літрів води на місяць.
  • Під час приготування їжі, завжди накривайте каструлі кришками. Крім того, стежте за тим, щоб конфорка збігалася з розміром ємності, яку вона гріє. Також рекомендується використовувати посуд з нержавіючої сталі. Крім того, сміливо вимикайте плиту за 5 хвилин до готовності страви. Вона приготується і так.
  • Також необхідно вимикати з розетки будь-який електроприлад, який ви не плануєте використовувати найближчим часом. І, якщо ви будете залишати будинок на тривалий час, перевірте чи виключені всі побутові прилади з розеток. Це дозволить вам заощадити до 8% на ваших рахунках за електрику.
  • У кімнатах, де нікого немає, світло повинне бути вимкнене. Також варто максимально використовувати місцеве (настільні лампи, бра, торшери), а не загальне освітлення. Дуже добре зарекомендували себе і датчики руху, які встановлюються, наприклад, в коридорі або у коморі і вмикають світло, тільки, коли хтось заходить до приміщення.
  • Також, якщо ви їдете на кілька днів і більше у відпустку або відрядження, вам повинні перерахувати вартість комунальних послуг. Для цього не пізніше місяця з дати приїзду, вам необхідно подати заяву в керуючий ЖЕК. І вони зобов’язані зменшити ціну за комунальні. Адже ви маєте повне право не платити за комунальні послуги, в ті дні, коли ви ними фактично не користувалися.
  • Навчіться правильно провітрювати квартиру. У холодну пору року для провітрювання треба відкривати не кватирку і надовго, а всі вікна, але на кілька хвилин.
  • Якщо у вас газова плита – не користуйтеся електрочайником, бо він «з’їдає» досить багато дорогої електроенергії. Ця проста дія дозволить вам економити до 100-150 грн щомісяця.
Бракує грошей на оплату комунальних платежів. Що ж робити?

Від оплати комунальних нікуди не дітися і платити їх доведеться: зараз або пізніше, так чи інакше. Дійсно, від цього нікуди не втечеш. Але що робити, якщо грошей катастрофічно не вистачає на життя, не кажучи вже про оплату комунальних, які збільшуються щомісяця? Швидкий і правильний вихід з ситуації – сервіс онлайн-кредитування Нові кредити. Тут кредит видають моментально, без зайвих нервів, тяганини та купи непотрібних папірців. Все, що від вас потрібно, лише дані паспорта, ідентифікаційного коду та 5 хвилин вільного часу