Безпечний шопінг онлайн – це реально!

За останні 5-10 років інтернет покупки стали невід’ємною частиною нашого життя. Адже купувати онлайн – це так просто nf зручно. Але і ризиків при таких покупках дуже багато. Тому що на сьогодні у інтернеті буквально ніде дітись від кібершахраїв. І з кожним роком їх в мережі стає все більше, а ризик втратити на просторах інтернету велику суму грошей – все вище. У нашій статті ми пропонуємо вам прості поради, які допоможуть вам здійснювати безпечні покупки в інтернеті.

Як безпечно купувати в інтернет магазині: основні принципи

Покупки в онлайн-магазинах, а особливо в магазинах техніки та одягу, вже стали буденністю, особливо під час пандемії COVID-19. Вони економлять час і гроші. Покупки в таких магазинах здійснювати легко та зручно. Однак, тут також є і величезний ризик потрапити на інтернет-шахраїв.

Для того, щоб здійснювати безпечні покупки онлайн, варто слідувати 9 простим, але ефективним порадам:

  1. Перед покупкою потрібно обов’язково перевірити безпеку магазину, а також відгуки про нього на сторонніх сайтах. Один з основних показчиків надійності сайту – розміщення на видному місці повної інформація про компанію, включаючи всі контакти, юридичну та банківську інформацію. Бажано робити покупки тільки на відомих та перевірених майданчиках.
  2. Безпечний сайт можна також визначити по префіксу https: // перед адресою сайту та по знаку «замок» біля url-адреси сайту в адресному рядку браузера.
  3. При переході на сторінку оплати обов’язково стежте за тим, щоб на ній були присутні логотипи програм MasterCard SecureCode і Visa Secure. Такі програми за допомогою технології 3D-Secure гарантують захистів будь-яких ваших транзакцій в інтернеті.
  4. Увімкніть послугу смс-інформування про будь-які операції на вашій банківській картці. Навіть якщо ця послуга не є безкоштовною.
  5. З підозрою ставитесь до сайтів, які пропонують товари або послуги за дуже низькими цінами. Такі ресурси треба перевіряти двічі.
  6. І запам’ятайте: будь-яка секретна інформація про ваш банківський рахунок або картку не підлягає розголошенню. Особливо це стосується вашої основної банківської картки. Ніколи і нікому не повідомляйте ПІН-код. А CVV код можна вводити тільки при оплаті на надійних ресурсах.
  7. Якщо ви сумніваєтеся в надійності сайту або продавця, можете зайти на ресурс кіберполіції України, перейти на вкладку «Стоп Фрауд», ввести номер картки, телефон або url-адресу підозрілого продавця. І, якщо він «засвітився» в базі шахраїв в нашій країні – вас обов’язково про це поінформують.
  8. Покупки в інтернеті найбезпечніше здійснювати тільки зі спеціально випущеної для цього банківської картки. І краще не зберігати на ній велику суму.
  9. Ще один спосіб як безпечно купувати в інтернеті – оплачувати товар виключно при отриманні.

Останнім часом активізувався ще один спосіб шахрайства в мережі інтернет – фішинг.

Мета фішингу – отримання вашої персональної інформації, такої як логіни та паролі від популярних сайтів, банківських сервісів, а також дані ваших банківських карток. Зазвичай для шахрайства використовуються масові розсилки (e-mail і смс) від модних ресурсів, а також фішингові сайти.
Якщо говоримо про e-mail і смс розсилки – то найчастіше у повідомленні просять вас перейти за фішинговим посиланням. Воно приведе вас на сайт аферистів. Найчастіше це копія популярного сайту, яка по дизайну буде абсолютно ідентична оригінальному ресурсу. Потрапивши на такий сайт, ви можете відразу і не зрозуміти, що перебуваєте на шахрайському ресурсі. Але, якщо придивитися, до адреси в адресному рядку, то ви побачите в ньому помилку. Наприклад, http://facebook.sait.com замість https://www.facebook.com.
І, звичайно ж, найголовніший ваш помічник у боротьбі з фішингом – актуальний анітвірус. Його необхідно встановити на всі ваші девайси, які мають вихід в інтернет (в тому числі і мобільні телефони), і регулярно оновлювати.

Також, якщо Ви купуєте товари в наших вітчизняних онлайн-магазинах, слід пам’ятати, що згідно з Законом України «Про захист прав споживача» ви маєте ті ж права, що й при покупці в звичайному магазині. А значить цілком можете повернути неякісний / невідповідний товар або вимагати його відремонтувати за рахунок продавця / виробника. Якщо товар просто не підійшов вам, то ви повинні його повернути протягом 14 днів. І звичайно ж – він не повинен носити сліди використання, бути в належному товарному вигляді, зберегти всі пломби та ярлики. Також при поверненні ви повинні надати продавцю розрахунковий документ і всі інші документи (в тому числі гарантійний талон), які були передані вам в комплекті з товаром. Однак товар підлягає поверненню тільки, якщо від не входить до переліку товарів, що не підлягають обміну, затверджений Кабінетом Міністрів України. До цього переліку входять продукти, ліки, а також товари санітарно-гігієнічного призначення.

А, якщо не вистачає грошей – компанія «Нові кредити» із задоволенням протягне вам руку допомоги. Ми пропонуємо безпечний кредит на найвигідніших умовах і видаємо позики цілодобово!

Бажаємо Вам вдалих покупок!