Де краще брати кредити: в банках або МФО?

Коли виникає необхідність взяти кредит, людина частіше звертається до банку. Але в деяких випадках немає потреби витримувати тривалу процедуру оформлення, краще розглянути альтернативу — мікрофінансові організації (МФО). Розберемося, у чому відмінності цих установ, на яких умовах вони видають позики і в яких випадках треба обрати кожну з них.

Коли краще звернутися до банку?

Надійний банк — більш прийнятна організація для кредитування в розумінні жителів України. Але не у всіх випадках варто обирати цей варіант. До того ж, в останні роки система перевірки позичальників стала жорсткішою. Звертаючись до банку, ви можете поставати перед наступними труднощами:

  • кредитна історія ретельно перевіряється;
  • необхідна довідка про доходи за останні півроку;
  • клієнт повинен бути офіційно працевлаштований;
  • необхідно зібрати великий пакет документів;
  • в деяких випадках може знадобитися поручитель або застава;
  • до відсоткової ставки часто додаються комісії та інші платежі за обслуговування.

Великий вплив має кредитна історія. У ній знаходиться вся інформація про минулі позики: їх обсяги, терміни погашення, наявність прострочки. Ця процедура необхідна, щоб банк оцінив ризики. Якщо в попередній раз не було претензій до позичальника, відповідь в більшості випадків буде позитивною. Якщо людина звертається в перший раз, його кредитна історія порожня, банк може видати суму меншу від заявленої. Але можна розраховувати не менше, ніж на 50%.

Звертатися до банку варто, якщо ви хочете взяти кредит на суму, що перевищує 20 000 грн, на тривалий термін, бо не всі МФО видають позики такого розміру. Найчастіше кредит від МФО – це мікропозика «до зарплати» на дрібні витрати. Також варто розуміти, що система кредитування в банку менш прозора. При підписанні договору варто уважно читати всі пункти і попросити розповісти про додаткові витрати, про які вам можуть не сказати відразу.

Є ще одна альтернатива позиці – кредитна картка. Послуги по її оформленню надає більшість банків України. Сума ліміту відрізняється, так само як і умови нарахування відсотків за прострочення. Кредитну картку оформляють у банку, тому від клієнта також вимагатимуть підтвердити персональні дані: відомості про місце роботи, чи є додатковий дохід та іншу інформацію, яка може вплинути на розмір встановленого ліміту.

МФО як альтернатива банку

Звернутися до мікрофінансової організації – ще один шлях отримати позику. Можна виділити два види МФО:

  • надають кредити тільки онлайн;
  • з фізичними точками, де можна забрати гроші.

Такий спосіб отримання позики підходить, якщо є потреба в невеликій сумі, на виплату якої піде не більше місяця. Всі МФО діють за принципом щоденного нарахування відсотків. Але в разі швидкого погашення ця сума не буде великою. У багатьох організацій є програми лояльності та знижки для постійних клієнтів. Основна вигода – кредит можна отримати швидко, а в договорі не прописані приховані комісії і додаткові платежі. Але навіть в МФО можуть відмовити в таких випадках:

  1. У клієнта вже є борг в цій організації.
  2. Неправильно заповнена анкета, в якій вказана невірна інформація.
  3. Клієнт не виплатив вчасно минулі позики, але хоче взяти ще одну.
  4. Погана кредитна історія (в 2-3% випадків).

До того ж, для отримання позики в МФО не буде потрібно збирати великий пакет документів. У більшості випадків потрібен паспорт, код і наявність платіжної картки для нарахування коштів та оплати. У більшості мікрофінансових організацій є сайт. Там можна прочитати про всі умови кредитування і розрахувати суму для погашення з урахуванням відсотків. Їх величина варіюється, але в середньому по Україні становить 1,5-1,7%.

МФО або банк

Порівнюючи ці дві організації, у мікрофінансової більше переваг. Але тільки в разі оформлення кредиту на суму до 20-30 тисяч гривень.

  1. Позика видається без довідки про доходи та поручителя.
  2. Можна оформити кредит в режимі онлайн. Розгляд заявки не займає багато часу.
  3. Необов’язково мати ідеальну кредитну історію.
  4. Більшість МФО працюють 24/7.
  5. Потрібен мінімальний пакет документів.
  6. Організації обслуговують клієнтів від 18 років.
  7. Немає прихованих платежів.
  8. Клієнт сам розраховує суму з урахуванням відсотків. На більшості сайтів є вбудовані кредитні калькулятори.

Отже, немає однозначної відповіді, де вигідніше брати кредит — в банку чи мікрофінансовій організації. Все залежить від ситуації. Якщо у вас є офіційна робота і постійний дохід, потрібна велика сума, тоді звертайтеся до банку, щоб оформити позику або кредитну картку з лімітом. До того ж, там є можливість цільового кредитування на покупку житла, автомобіля, на розвиток бізнесу тощо.

Мікропозики вигідні тим, що дозволяють отримати невелику суму «до зарплати» і сплатити заборгованість за короткий період часу. Якщо у вас виникла непередбачувана ситуація і терміново потрібні кошти, можете звернутися в Нові Кредити. Про всі умови кредитування ви зможете дізнатись на нашому сайті.