Де краще брати кредити: в банках або МФО

Коли виникає необхідність взяти кредит, людина частіше звертається в банк. Але в деяких випадках немає потреби витримувати тривалу процедуру оформлення, краще розглянути альтернативу — мікрофінансові організації (МФО). Розберемося, у чому відмінності цих установ, на яких умовах вони видають позику і в яких випадках обрати кожну з них.

Коли краще звернутися в банк

Надійний банк — більш прийнятна організація для кредитування в розумінні жителів України. Але не у всіх випадках варто обирати цей варіант. До того ж, в останні роки система перевірки позичальників стала жорсткішою. Звертаючись до банку, ви можете поставати перед труднощами:

 • – кредитна історія ретельно перевіряється;
 • – необхідна довідка про доходи за останні півроку;
 • – клієнт повинен бути офіційно працевлаштований;
 • – необхідно зібрати великий пакет документів;
 • – в деяких випадках може знадобитися поручитель або застава;
 • – до відсоткової ставки часто додаються комісії та інші платежі за обслуговування.

Великий вплив має кредитна історія. У ній знаходиться вся інформація про минулі позики: їх обсяги, терміни погашення, наявність прострочки. Ця процедура необхідна, щоб банк оцінив ризики. Якщо в попередній раз не було претензій до позичальника, відповідь в більшості випадків буде позитивною. Якщо людина звертається в перший раз, його кредитна історія порожня, банк може не видати всю суму від заявленої. Але можна розраховувати не менше, ніж на 50%.

Звертатися в банк варто, якщо ви хочете взяти кредит на суму, що перевищує 20 000 грн, на тривалий термін, бо не всі МФО видають позики такого розміру. Найчастіше це – мікропозика «до зарплати» на дрібні витрати. Також варто розуміти, що система кредитування в банку менш прозора. При підписанні договору варто уважно читати всі пункти і попросити розповісти про додаткові витрати, про які вам можуть не сказати відразу.

Є ще одна альтернатива позиці – кредитна карта. Послуги по її оформленню надає більшість банків України. Сума ліміту відрізняється, так само як і умови нарахування відсотків за прострочення. Кредитну карту оформляють у банку, тому від клієнта також вимагатимуть підтвердити персональні дані: відомості про місце роботи, чи є додатковий дохід та іншу інформацію, яка може вплинути на розмір встановленого ліміту.

МФО як альтернатива банку

Звернутися в мікрофінансову організацію – ще один шлях отримати позику. Можна виділити два види МФО:

Такий спосіб отримання позики підходить, якщо є потреба в невеликій сумі, на виплату якої піде не більше місяця. Всі МФО діють за принципом щоденного нарахування відсотків. Але в разі швидкого погашення ця сума не буде великою. У багатьох організацій є програми лояльності та знижки для постійних клієнтів. Основна вигода – кредит можна отримати швидко, а в договорі не прописані приховані комісії і додаткові платежі. Але навіть в МФО можуть відмовити в таких випадках:

 1. У клієнта вже є борг в цій організації.
 2. Неправильно заповнена анкета, в якій вказана невірна інформація.
 3. Клієнт не виплатив вчасно минулі позики, але хоче взяти ще один.
 4. Погана кредитна історія (в 2-3% випадків).

До того ж, для отримання позики в МФО не буде потрібно збирати великий пакет документів. У більшості випадків потрібен паспорт, код і наявність платіжної картки для нарахування коштів та оплати. У більшості мікрофінансових організацій є сайт. Там можна прочитати про всі умови кредитування і розрахувати суму для погашення з урахуванням відсотків. Їх величина варіюється, але в середньому по Україні становить 1,5-1,7%.

МФО або банк

Порівнюючи ці дві організації, у мікрофінансової більше переваг. Але тільки в разі оформлення кредиту на суму до 20-30 тисяч гривень.

 1. Позика видається без довідки про доходи та поручителя.
 2. Можна оформити в режимі онлайн. Розгляд заявки не займає багато часу.
 3. Необов’язково мати ідеальну кредитну історію.
 4. Більшість МФО працюють 24/7.
 5. Потрібен мінімальний пакет документів.
 6. Організації обслуговують клієнтів від 18 років.
 7. Немає прихованих платежів.
 8. Клієнт сам розраховує суму з урахуванням відсотків. На більшості сайтів вбудовані калькулятори.

Отже, немає однозначної відповіді, де вигідніше брати кредит — в банку чи мікрофінансовій організації. Все залежить від ситуації. Якщо у вас є офіційна робота і постійний дохід, потрібна велика сума, тоді звертайтеся в банк, щоб оформити позику або кредитну картку з лімітом. До того ж, там є можливість цільового кредитування на покупку житла, автомобіля, на розвиток бізнесу та ін.

Мікропозики вигідні тим, що дозволяють отримати невелику суму «до зарплати» і сплатити заборгованість за короткий період часу. Якщо у вас виникла непередбачувана ситуація і терміново потрібні кошти, можете звернутися в Нові Кредити. Про всі умови кредитування ви зможете ознайомитися на сайті.