Додаток «Дія»: переваги та недоліки

Вже з квітня минулого року в Україні був запущений та активно використовується додаток “Дія”. За цей час його переваги оцінили більше мільйона наших співгромадян.

Найбільш корисні функції додатку «Дія»

Додаток дія має безліч корисних функцій для пересічного громадянина нашої країни. Серед найбільш популярних ми можемо виділити такі:

 • Можливість завантажити повну інформацію про найбільш потрібні документи: паспорт або ID-картку, закордонний паспорт, індивідуальний податковий номер, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, свідоцтво про народження дитини. При цьому кожен документ включає всю необхідну інформацію. Наприклад, паспорт містить не лише дані про серію та номер документа, але й дані про Вашу реєстрацію, дату та місце видачі документа, та, навіть, Ваше паспортне фото.
 • Можливість стати в електрону чергу на вакцинацію від Covid-19, яка з’явилась після останнього оновлення додатку.
 • В Вашому особистому кабінеті можна також знайти інші дані, які має на вас держава. Наприклад, чи має Ваше майно або чи маєте Ви інші виконавчі провадження.

Переваги додатку «Дія» для власників транспортних засобів

Найбільше оцінили переваги застосунку «Дія» саме власники транспортних засобів. Тому що цей додаток має декілька функцій, які суттєво спрощують життя автомобіліста. Найголовніші з них такі:

 • У додаток автоматично завантажуються Ваші права. Отже, навіть якщо Ви забули права вдома, а Вас зупинила поліція – не проблема. Просто покажіть їм права, які Ви завантажили у додаток, і ви уникнете штрафу у 425 грн. Особливо приємна функція для клінічних забудьків.
 • Також за допомогою додатку можна швидко та зручно оплачувати штрафи за порушення ПДР. Не потрібно ходити до банку, вистоювати черги у каси, заповнювати папірці. Ваш штраф автоматично з’являється у застосунку у момент оформлення штрафу поліцією і Ви зможете оплатити його за допомогою банківської картки. При чому всі дані про сплачені Вами штрафи будуть зберігатись у додатку безстроково.
 • Також до додатка «Дія» автоматично завантажуються й дані вашого страхового поліса. Що буде дуже корисним, якщо Ви втрапите у дорожню пригоду і треба буде викликати поліцію.

Недоліки додатку «Дія»

Звичайно, як і кожна новація додаток «Дія» має ряд недоліків. Найсуттєвіші з них:

 • Зареєструватись у додатку можна лише маючи BankID, до якого приєднались тільки 12 українських банків (Альянс-банк, Банк Форвард, Південний, ПУМБ, Monobank, Ощадбанк, Кредобанк, Радабанк, Мотор-банк, Банк Восток, Ідея Банк та А-Банк).
 • Деякі користувачі додатку скаржились, що їх посвідчення водія завантажувалось з фото іншої людини або й не завантажувались зовсім. Це відбувається тому що наразі оцифровані не більше 2 з половиною мільйони посвідчень водія. Решта, а особливо ті, хто оформлював своє водійське посвідчення ще до 2013 року, повинні особисто звертатись до МВС з проханням про оцифровку документу, якщо вони бажають, щоб він з’явився у застосунку «Дія».  
 • На деякі пристрої встановити додаток неможливо або дуже складно. Насамперед додаток не встановлюється, коли на смартфоні не вистачає вільного місця його для коректної роботи. Також треба уважно подивитись чи не відкривали ви собі рут-права. В такому разі їх просто потрібно вимкнутиЯкщо й це не допоможе – варто звернутись до техпідтримки порталу.

Новели, які планується до внесення до додатка «Дія»

До кінця 2021 року уряд та розробники додатку планують ввести до нього деякі зміни та доповнення. Серед найбільш важливих ми можемо виділити такі:

 • В кабінеті можна буде переглянути всі дані, що їх має держава про фізичну особу: її нерухомість, електронні документи, дані про авто, землю, бізнес. Тому що цей застосунок має на меті насамперед надати громадянам можливість перевірити — чи всі документи у нього в порядку. Якщо, приміром, ви маєте у власності квартиру або будинок, Ви зможете перевірити, чи є дані про Вашу нерухомість у Вашому Особистому кабінеті. Якщо ж виявиться, що дані відсутні, це може свідчити лише по те, що вони ще не оцифровані й існують лише у паперовому вигляді у державних архівах. А це прямий шлях до незаконного заволодіння Вашим майном з боку нечесних ділків та чорних нотаріусів
 • Будуть внесені деякі додаткові функції та послуги. Наприклад, з’явиться можливість заміни посвідчення водія онлайн, тощо

Отже, якщо у вас є смартфон на платформі IOS або Android та близько 50 МБ вільного місця у пам’яті телефону – обов’язково завантажте цей додаток. Він суттєво спростить Вам життя, особливо якщо ви є щасливим власником автомобіля.

А якщо ж Ваш старий телефон не дозволяє поставити цей корисний додаток – пропонуємо Вам звернутись до компанії «Нові кредити». Адже ми завжди готові прийти на допомогу всім громадянам нашої країни без винятку і видаємо позики онлайн цілодобово, без свят та вихідних. Або ж Ви можете звернутися до консультанта компанії «Нові кредити». Співробітники нашого кол-центру до ваших послуг щодня з 8.00 до 22.00, без вихідних й з радістю допоможуть оформити позику на покупку нового мобільного телефону.