Хто має право на пільгові пенсії

Згідно з чинним законодавством нашої країни, працівники, що зайняті на шкідливому та важкому виробництві мають право на пільгові пенсії. Що ж таке ця «пільгова пенсія», кому та за яких умов вона призначається? Та як уникнути помилок, при її оформленні?

Згідно зі статтею 114 Закону № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ви можете звертатись за оформленням пільгової пенсії, якщо ваша спеціальність та виробництво належить до одного з двох нижченаведених списків:

1. №1. До нього наші законодавці віднесли місця роботи де умови можуть завдати ОСОБЛИВОЇ ШКОДИ здоров’ю працівника. Насамперед це професії та роботи, які стосуються роботи під землею, у кар’єрах, на сталеплавильних заводах, у чорній та кольоровій металургії, на хімічному виробництві та виробництві вибухових речовин, на заводах по переробленню нафти, газу та вугілля. Також до цього списку увійшли деякі працівники залучені у фармацевтиці, виробництві скла, паперу, картону, поліграфії тощо. У такому разі, працівник може подавати на оформлення пенсії за віком вже після досягнення 50 років. Однак, при цьому у чоловіків на момент оформлення пенсії повинно бути не менше 25 років страхового стажу, з яких щонайменше 10 років він повинен пропрацювати на підприємстві /підприємствах з ОСОБЛИВО ШКІДЛИВИМИ умовами праці. Страховий стаж у жінок повинен бути не менше 20 років, з них – 7 років 6 місяців – на особливо шкідливому виробництві.

2. №2. До нього наші законодавці віднесли роботи зі ШКІДЛИВИМИ та ВАЖКИМИ умовами праці. Насамперед це професії та роботи, які пов’язані з гірничою справою, хімічним, поліграфічним виробництвами, підготовкою та збагаченням руд, чорною та кольоровою металургією, виробництвом металу та виробів з нього, хімічним виробництвом, виробництвом вибухових речовин, будівельних матеріалів, скла, фарфорових та фаянсових виробів, та  видобуванням та переробленням торфу, нафти, газу та вугілля. Також до цього списку увійшли деякі категорії медичного персоналу, а також деякі працівники атомних та теплових електростанцій, текстильної, целюлозно-паперової, харчової та меблевої промисловості, тощо. У такому разі, працівник може подавати на оформлення пенсії за віком вже після досягнення 55 років. Однак, при цьому у чоловіків на момент оформлення пенсії повинно бути не менше 30 років страхового стажу, з яких щонайменше 12 років та 6 місяців він повинен пропрацювати на підприємстві /підприємствах зі ШКІДЛИВИМИ та ВАЖКИМИ умовами праці. Страховий стаж у жінок повинен бути не менше 25 років, з них – 10 років – на шкідливому або важкому виробництві. 

Коли б не була внесена Ваша професія до списків №1 або №2, при розрахунку пільгового стажу Вам буде враховано ВЕСЬ час роботи на подібному виробництві. 

Якщо Ви маєте право на подібні пільги, Ви самі потрібні потурбуватися, про правильне оформлення пільгової пенсії. Для цього, Вам потрібно надати до відділу Пенсійного фонду за місцем реєстрації трудову книжку, в якій будуть зазначені необхідні дані. Або ж при відсутності трудової, або неповних даних у ній – Ви особисто повинні надати довідку з подібного підприємства (у разі, якщо воно все ще існує) або з архівних установ. 

Так само дуже важливо слідкувати за тим, щоб найменування Вашої посади, збігалась зі найменуванням, вказаним у державному класифікаторі професій. Також Ви повинні потурбуватись, щоб ця назва була правильно вказана не лише у Вашій трудовій книжці, але й у наказі про прийняття /звільнення з роботи, трудовій угоді, штатному розписі та інших кадрових документах компанії.

Що ж робити, коли написано по-іншому? Коли ж Ви виявили помилки в найменуванні вашої посади. Ви повинні зробити все, що від вас залежить для приведення у відповідність вашої посади, зі зазначеною у Класифікаторі. В інакшому випадку, така помилка може позбавити вас права на пільги. І Ви отримаєте пенсію на загальних умовах. 

Що ж робити якщо ж до пенсії Вам ще далеко, а гроші потрібні вже зараз? В першу чергу відвідайте наш сайт. Ви самі переконаєтеся, що зараз отримати позику стало справою декількох секунд.  І головне можна не відкладати на завтра покупку нової техніки або відпустку. Просто скористайтеся послугами компанії «Нові кредити», візьміть кредит – і Ваші фінансові труднощі залишаться далеко в минулому.