Хто може розраховувати на пенсію понад 10 000 гривень?

Українські пенсіонери матимуть можливість отримувати пенсійні виплати, які будуть перевищувати середній розмір пенсії у декілька разів. Така інформація з’явилася у Законі «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», нова редакція якого була оприлюднена у липні цього року. Сьогодні середній розмір пенсії в Україні складає 3 030 грн (для жінок) та 4 240 (для чоловіків). Тобто пенсійні нарахування для жінок на 30% менше, ніж для чоловіків. Проте, відповідно до нових правок Закону, пенсіонери можуть отримувати до 10 тисяч гривень щомісяця.

У документі вказано, що на пенсію у 10 тисяч можуть розраховувати люди, які мають робочий стаж 35 років (та більше), а їхня заробітна плата була у два з половиною рази більше середньостатистичної. У документі вказана формула розрахунку пенсії. Її розмір напряму залежить від стажу людини та заробітної плати.

Обчислення зарплати (доходу) для нарахування пенсії

Формула: Зп = Нд х (Ск: К)

  • Зп: заробітна плата, що нараховується у гривнях.
  • НД: середній розмір зарплати в Україні, з якої були стягнені страхові внески. Зарплату беруть за три календарні роки до призначення пенсії.
  • Ск: сума коефіцієнтів доходу за кожен календарний місяць.
  • К: страховий стаж особи за місяці роботи.

Обчислення коефіцієнту зарплати за кожен місяць страхового стажу

ФормулаКз = Зв: Нд

  • Кз: коефіцієнт зарплати фізичної особи.
  • Зв: сума зарплати людини, з якої стягувалися страхові внески. Ця сума зарплати береться до уваги для розрахунку пенсії за місяць.
  • Нд: середній розмір заробітної плати в країні, з якої стягуються страхові внески.

Обчислення суми заробітної плати за місяць, з якої розраховується коригувальний коефіцієнт  

Формула: Н = С + Зд

  • Н: сума зарплати фізичної застрахованої особи, яка (відповідно до закону) враховується для обчислення нарахування пенсії за один місяць, за який розраховують коефіцієнт.
  • С: сукупність зарплати людини, з якої фактично були сплачені страхові внески.
  • Зд: сума зарплати за календарний місяць, за який визначають коефіцієнт зарплати.

Щоб вирахувати розмір пенсії за цією формулою, середній розмір зарплати по країні, яка нараховувалася минулі три роки, множать на один відсоток, на стаж (за кількість років) та на співвідношення розміру середньої зарплати по країні до конкретної зарплати застрахованої особи.

Згідно з Законом та обрахунками за наведеною вище формулою, громадяни, які отримували зарплату менше, ніж середня статистична по країні, можуть розраховувати лише на мінімальну пенсію. Громадяни, які отримували лише мінімальну зарплату, отримуватимуть і мінімальну пенсію з урахуванням компенсації з державного бюджету.