Газ та газовідведення
Нафтогаз вже анонсував підвищення ціни на газ для населення з 4,7 гривень до 6,33 гривень за кубометр блакитного палива. Тобто здорожчання одного лише газу буде більше ніж на 35%. І це обов’язково потягне за собою здорожчання вартості гарячою води та опалення.
Електрика
Станом на 28 жовтня Міненергетики ще зберігає для населення пільговий тариф 0,90 грн за кіловат енергії на перші 100 кіловат, і 1,68 за кіловат на наступні. Але за прогнозами більшості експертів – це, на жаль, ненадовго. І вже до кінця року електрика для населення може подорожчати майже на 50%. Адже згідно з підписаним між нашим урядом і МВФ меморандумом, ми ще до кінця цього року повинні вийти на повністю ринкові тарифи для всього населення нашої країни. А це означає не тільки скасування «пільгового» тарифу на перші 100 кіловат для населення, але і значне їх підвищення. А в такому випадку 1 кіловат коштуватиме навіть не 1,68 грн., а приблизно 2,5 грн. Що означає збільшення ціни електрики для населення більш ніж на 50%.
Гаряча та холодна вода
Також є інформація про подорожчання холодного водопостачання, приблизно на 22%. І хоча напередодні виборів усі політичні сили практично хором оголошували, що будуть намагатись утримати ціни на колишньому рівні, але в зв’язку з оголошеним Нафтогазом підвищенням цін на газ, а також можливим збільшенням вартості 1 кіловата, можливість залишити ціни на колишньому рівні виглядає дуже примарною.
Також, у зв’язку зі збільшенням вартості газу, зросте і вартість 1 кубометра гарячої води. Зростання цін тут може скласти не менше 22%.
Опалення
З початком опалювального сезону вступлять в силу і нові тарифи на опалення, які, в залежності від регіону, будуть більше торішніх на 10-15%. Якщо в середньому за опалення двокімнатної квартири минулої зими нараховували близько 1,2-1,5 тисячі гривень, то тепер близько 2 тисяч гривень.
Інші комунальні тарифи
Єдине, що, напевне, залишиться на попередньому рівні – це комунальні тарифи на вивіз сміття, прибирання прибудинкових територій тощо. Тому що, Кабінет Міністрів України установив мораторій на таке підвищення до кінця карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19. Але це стосується лише комунальних Жеків. Тому, якщо ваша квартира підпорядковується ОСББ або приватному управителю, – то є висока ймовірність, що ці компанії будуть таки підіймати ціни у зв’язку з загальною інфляцією.
Отже, підводимо невтішні підсумки:
- Газ подорожчає щонайменше на 35% – 40%
- Опалення подорожчає щонайменше на 10% – 15%
- Холодне водопостачання здорожчає щонайменше на 22%
- Гаряче водопостачання подорожчає щонайменше на 22% – 40%
- Електрика здорожчає щонайменше на 50% – 55%
- Інші комунальні тарифи – 0%
У середньому кожна платіжка здорожчає 23-27%. А отже, ми матимемо, щонайменше + 1000 грн щомісяця. І в кращому випадку загальне здорожчання тарифів почнеться з початком 2021 року, а в гіршому, нові несподіванки у наших платіжках ми зможемо побачити вже у грудні цього року.
Отже питання, як заощадити на оплаті комунальних з початком цього опалювального сезону, буде актуальним навіть для сімей середнього класу. Тому не попустіть нашу наступну статтю, в якій ми розповімо, як зробити вашу квартиру / будинок енегроеффективним і заощадити мінімум 20% на оплату комунальних.