menu
0 800 301 008 АвторизацiяАвторизацiя

Нові можливості для твоєї кредитної картки

Чи випустять з кредитом за кордон

Чи випустять з кредитом за кордон

Чи випустять з кредитом за кордон

Якщо ви збираєтеся за кордон, але у вас є кредит, виникає питання – чи пропустять вас на митниці або будуть з цим проблеми. На практиці наявність заборгованості перед банком або МФО не впливає на виїзд з країни, а банк не може вам заборонити свободу переміщень. Але є так званий «чорний список», члени якого не можуть виїхати за кордон. Розберемося, в якому випадку вам можуть обмежити пересування з країни, і що з цим робити.

Коли за кордон не пропустять

Заборона про припинення громадянину України кордону має прийняти тільки суд в рамках кримінального чи цивільного виробництва. Якщо у митника буде на руках чинний висновок, заборона буде законною. В іншому випадку ви можете викликати правоохоронні органи, скласти скаргу і направити її до суду.

Що таке «чорний список»

Ви можете потрапити в «чорний список», згідно з яким вам заборонять перетинати кордон. Схема потрапляння туди така:

  • банк подає позов до суду на неплатника і виграє його;
  • виграний позов направляється в службу, яка відкриває виконавче провадження за даним фактом;
  • виконавча служба після розгляду знову звертається до суду з вимогою заборонити неплатнику виїзд за територію України до повного погашення заборгованості разом з відсотками та штрафами;
  • банк направляє інформацію про платника в митну службу, громадянина заносять до бази.

Тепер у служби є законні підстави обмежити ваше переміщення за кордон.

Що робити, якщо виїзд заборонений

Якщо у вас є проблеми з виплати заборгованості або банк вже звернувся до суду можна перевірити, чи пропустять вас через кордон. Для цього можна запросити інформацію на сайті Державної Прикордонної Служби України. Через 5–10 днів ви отримаєте відповідь. Якщо у висновку написано, що вам заборонено залишати межі України, не варто відразу опускати руки. Важливо перевірити інформацію за місяць, щоб у ваш був час вирішити проблему.

  1. Погасити заборгованість. Так ви швидко вирішите всі питання з банком і судом, отримаєте офіційний висновок, який потім направите в прикордонну службу. Протягом місяця вас виключать з «чорного списку», що гарантує можливість перетинати кордон.
  2. Скористатися пролонгацією. Можна домовитися з банком про розширення часу виплати кредиту без нарахування відсотків. Але якщо ви не встигнете за вказаний термін погасити заборгованість, ви знову потрапите в прострочення.
  3. Скористатися реструктуризацією. Це перегляд умов договору. Банк може піти назустріч клієнтові, який не ховався від співробітників і колекторів. В цьому випадку вам можуть змінити графік платежів, продовжити термін виплати.
  4. Подати апеляцію на заборону перетину кордону.

На відміну від судової ухвали, на процедуру виключення із чорного списку буде потрібно не менше 15 днів. Але навіть після цього в митницю сповістять не відразу. Потрібно ще почекати два тижні, щоб упевнитися, що виїзд за кордон дозволений.

Ці умови гарантують вам законність прийнятих рішень. Категорично не рекомендується перетинати кордон, не виконавши один з перерахованих вище пунктів, бо це може спричинити серйозні наслідки.

Як не потрапити в «чорний список»

Коли ви оформляєте кредит, завжди прораховуйте ризики та пам'ятайте, що оформлення договору – це не найскладніша частина. Важливо оцінювати свої шанси та не потрапити в прострочення. Як тільки відчуваєте, що не справляєтеся, відразу йдіть до банку. Так вдасться уникнути погіршення відносин і кредитної історії. Це допоможе вам надалі не тільки вільно перетинати кордон України, але і брати кредит в будь-яких банках і МФО.

Якщо виїжджаєте за кордон на роботу

З трудовою еміграцією справи йдуть трохи простіше. Деякі закордонні роботодавці можуть прийняти вас на роботу з умовою виплати заборгованості та всіх штрафів. В цьому випадку у вас щомісяця із зарплати будуть віднімати певну суму на сплату боргу. Цей варіант підходить тільки тим, хто має намір укладати трудовий контракт не менше, ніж на рік. Так вийде і заробити, і покрити заборгованість.

Якщо заборгованість невелика, а виїхати за кордон потрібно терміново, скористайтеся послугами МФО. Ви можете мікропозику та покрити нею витрати. Робіть це тільки в тому випадку, якщо найближчим часом у вас очікується надходження в бюджет і ви зможете погасити заборгованість. Наприклад, сервіс «Нові Кредити» дає можливість всім громадянам України віком від 18 років отримати позику розміром від 3000 до 5000 грн. Коли берете кредит, завжди дивіться в майбутнє, щоб у вас не виникало проблем з простроченням і виїздом за кордон!