menu
0 800 301 008 АвторизацiяАвторизацiя

Нові можливості для твоєї кредитної картки

Коротко про головне: прогноз основних економічних показників на кінець 2020 - початок 2021 року

Коротко про головне: прогноз основних економічних показників на кінець 2020 - початок 2021 року

Прогнози результатів місцевих виборів 2020 та їх вплив на економічну ситуацію в Україні

16-19.10.2020 соціологічна група «Рейтинг» провела репрезентативне опитування, згідно з яким 5% бар'єр подолають всього 5 партій. Серед тих, хто обов'язково прийде на дільницю, голоси розподілилися наступним чином: «Слуга народу» - 16,7%, «Опозиційна платформа - За життя» - 13,5%, «Європейська Солідарність» - 13,2%, «Батьківщина» - 8,6%, «За майбутнє» - 7,4%
Як ми бачимо, результати виборів, хоча і не будуть розгромними, але все ж стануть своєрідним «холодним душем» для пропрезидентської політсили. Також «Слуги народу» навряд чи зможуть привести до влади мерів не тільки в містах мільйонниках, але й навіть в містах районного значення.
І так як, вибори все ж місцеві, - то їх результати будуть мати вплив в основному на політичну, економічну та соціальну ситуацію в регіонах, а не в цілому по країні. І то, в досить віддаленій перспективі.
Що ж чекає нашу економіку наприкінці 2020 року - на початку 2021 роки?

ВВП України на кінець 2020 року

Як ми бачимо з наведеної нижче діаграми, ВВП України переживши стрімке піке, і впавши в другому кварталі цього року більш ніж на 11%, вже в третьому кварталі почав потрохи вирівнюватись. І хоча ми все ще далекі від зростання валового внутрішнього продукту, але навіть зниження його падіння є показником поступового збільшення виробництва товарів і послуг. А це, відповідно, означає збільшення купівельної спроможності населення і надходження податків до бюджету України.

Однак, ситуація може бути не настільки райдужною. Особливо, якщо в світлі збільшення числа хворих на коронавірус, уряду нашої країни доведеться піти на такий непопулярний локдаун. Закриття підприємств, навіть часткове, може призвести навіть до банкрутства частини з них, збільшення безробіття, а відтак зменшення купівельної спроможності населення. Все це у найгіршому випадку може спричинити кризу схожу з тією, що ми вже пережили навесні цього року.

Прогнози курсу $ на кінець 2020 року

За прогнозами експертів валютного ринку, курс гривні може коливатися в межах від 27 до 29,5 грн за долар США. На його значення можуть впливати 7 основних факторів:

Також на курс гривні можуть вплинути і результати виборів у США, які відбудуться вже 3 листопада цього року. У разі перемоги Дональда Трампа, конфронтація між Штатами і Китаєм продовжиться, що негативно позначиться на світовій торгівлі. А це, відповідно, може призвести до падіння цін на основні статті українського експорту (продовольство і руда). Що може підвести гривню до курсу 29 грн / $.

Прогнози на 2021 рік

На жаль, в 2021 році коронавірусна та економічна кризи триватимуть. І хоча, за прогнозами Світового банку, в наступному році нас навіть очікує зростання ВВП на рівні 3%, що відповідно, позитивно позначиться на купівельній спроможності населення - на докоронавірусні  показники рівня життя ми вийдемо не раніше середини - кінця 2022 року.