menu
0 800 301 008 АвторизацiяАвторизацiя

Нові можливості для твоєї кредитної картки

Види та особливості споживчого кредиту

Види та особливості споживчого кредиту

Якщо вам терміново знадобилися гроші на покупку товару, нема потреби чекати і збирати кошти. Можна звернутися в банк і оформити споживчий кредит готівкою. Але є нюанси, які потрібно враховувати при оформленні

Визначення та види споживчого кредиту

Споживчий кредит видається для покупки та задоволення потреб населення:

 • на техніку, меблі, електроніку та інші товари тривалого користування;
 • на формування власного грошового майна;
 • на покупку особистого автомобіля або житла;
 • на лікування, освіту, відпочинок.

Його можуть оформити не тільки фізичні особи, а й підприємства. Єдина умова - ці гроші не можна вкладати в розвиток бізнесу. Сьогодні банки пропонують кілька видів споживчого кредитного продукту:

 1. Цільовий - при оформленні вказується мета позики. Банки в обов'язковому порядку стежать, куди вкладені гроші. Якщо кошти витрачені не на мету, зазначену в договорі, фінансова установа може погіршити умови кредитування.
 2. Нецільовий - позичальнику надається свобода, а банк не стежить за витратами. В цьому випадку може спостерігатися підвищена відсоткова ставка, ніж якби позичальник оформляв цільовий кредит.
 3. Із забезпеченням - виплата боргу здійснюється за рахунок заставного майна або за допомогою поручителя.
 4. Без поручительства - в цьому випадку банк видає кошти тільки платоспроможним позичальникам з гарною кредитною історією.

Залежно від термінів погашення виділяють три типи: короткострокові, середньострокові та довгострокові. Якщо є можливість, краще оформляти позику на короткий термін або вносити великий перший платіж. Так ви будете менше переплачувати відсотки. У випадку з іпотекою, якщо оформляти кредит більше ніж на 15 років, переплата може досягати 100%.

Способи надання споживчої позики

Практика визначає кілька способів надання цього типу позики:

 • реалізація товару з відстрочкою виплат;
 • класична позика;
 • отримання кредитних коштів на карту.

Останній варіант підходить позичальникам, яким необхідно отримати кредит на невелику суму, до 50 000 грн. Обсяг ліміту у кожного банку різний, визначається платоспроможністю клієнта. Так само, як і при оформленні класичної позики, потрібно надати довідку про доходи та іншу інформацію, яка вплине на можливість надання ліміту.

Крім банківських позичок, в Україні стали популярними МФО, які видають мікропозики. Особливість цього типу кредитування в нарахуванні щоденних відсотків. Тому найчастіше мікропозики видають на невеликі суми, «до зарплати», а кращий для користувача термін кредитування – не більше ніж місяць. Наприклад, Нові Кредити надають позики до 3 000 грн новим клієнтам, а при повторному зверненні — до 5 000 грн.

Фактори, на які потрібно звернути увагу

Перш ніж оформити споживчий кредит, потрібно визначитися з основними нюансами: сумою, терміном та подивитися пропозиції. Краще не погоджуватися на умови банків, які вимагають від позичальника тільки паспорт та ІПН. Тому що в цьому випадку фінансова установа не може оцінити вашу платоспроможність і ставить підвищені відсотки.

 1. Сума. Розрахуйте, скільки вам буде потрібно і не беріть більше, адже відсотки нараховуються на всю суму. Також банк може нараховувати додаткові витрати і комісії. Вони будуть прописані в договорі. Звертайте увагу на рядки, виділені курсивом та зірочками.
 2. Термін. Чим він довше, тим більше відсотків ви будете виплачувати, відповідно, і переплата вище. Розрахуйте щомісячну суму на погашення.
 3. Відсоткова ставка. Розгляньте пропозиції банків і дізнайтеся, чи буде в вашому випадку плаваюча ставка. Згідно з новим законом про кредитування, банк може в односторонньому порядку підвищити відсотки. У цьому випадку він попереджає клієнта, який може виплатити всю суму за місяць. Оскаржити зміну не можна, якщо в договорі прописана можливість підвищення.
 4. Дострокове погашення. Банкам невигідно, щоб клієнт оплачував кредит заздалегідь, бо відсотків буде нараховано менше. Тому в договорі будуть прописані всі умови дострокового погашення. Воно буває двох видів: повне та часткове. У другому випадку ви можете щомісяця вносити невелику суму, яка піде на сплату тіла кредиту. Таким чином, переплата відсотків буде менше.
 5. Оформлення страховки. У деяких випадках банки пропонують оформити страхування в компаніях-партнерах, за це вони знизять відсоткову ставку. Бажано самостійно знайти страхову фірму, що задовольняє всім вимогам фінансової установи. В цьому випадку можна заощадити.

У яких випадках банк може відмовити

Вам потрібно надати пакет документів, за допомогою якого банк оцінить платоспроможність позичальника. Це може бути довідка про доходи за останні 6 місяців. Банк може відмовити у видачі, якщо у вас не буде офіційного працевлаштування. В цьому випадку МФО краще для маленьких позик. Банк може відмовити у видачі позики, якщо:

 1. У вас погана кредитна історія (були прострочення по виплатах та інші проблеми). Історію дивляться по загальній базі даних, не тільки по тому банку, в який ви звертаєтеся. Відсутність кредитної історії теж не буде плюсом. Банк в цьому випадку не відмовить, але може надати позику на меншу суму.
 2. Недостатня інформація про платоспроможність. В цьому випадку ви можете надати документи понад обов'язкових. Поручитель також може схилити рішення в позитивну сторону.
 3. У банків є група клієнтів з підвищеною зоною ризику. Перш ніж подати заявку, дізнайтеся, чи потрапляєте ви в цю групу в банку, куди хочете звернутися.

Ризик відмови знижують наявність рахунку в банку-кредиторі, додатковий заробіток, а також підтвердження виїзду за кордон за останній рік. Прораховуйте всі ризики, вибирайте варіанти, щоб оформити споживчий кредит вигідно.