Нові карантинні правила: чого очікувати українцям з 20 вересня

Пандемія COVID-19 продовжується, незважаючи на способи всієї світової спільноти впоратися із захворюванням. Вакцинація, на яку очікували чимало людей у всьому світі, стала дієвим методом захисту від вірусу. Проте це не забезпечило повного скасування карантинних обмежень в Україні, а з 20 вересня поточного року вони набрали нової чинності.

Поділ на зони та обмеження для громадян

13 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 954, згідно з якою набули чинності нові карантинні обмеження. Надалі буде продовжуватися поділ на зони, відповідно до ситуації з кількістю захворювань у регіоні. Залежно від кольору зони діятимуть такі обмеження.

Зелена. Носіння маски обов’язкове лише у приміщеннях та громадському транспорті.

Жовта. Обов’язкове використання маски у приміщеннях та дотримання дистанції у 1,5 метри. Крім того, діють додаткові заборони на проведення масових заходів (мінімальна площа на 1 людину 4 кв. м), допустиме наповнення залів у кінотеатрах на 50%, площа на одного відвідувача фітнес-центру, спортивного клубу тощо повинна становити 10 кв. метрів на 1 людину.

Помаранчева. Окрім обмежень жовтої зони, на рівні місцевої влади можуть бути введені нові правила.

Червона. Заборона проведення масових заходів, робота ресторанів та кафе лише на виніс, закриття ринків, магазинів (окрім продовольчих), спортивних клубів, басейнів, навчальних закладів.

Важливо, що обмеження не діятимуть, якщо всі працівники закладу та відвідувачі матимуть щеплення від COVID-19, підтверджене сертифікатом. Це правило стосується і закладів освіти та громадського транспорту. Зупинки роботи громадського транспорту не буде, за умови вакцинації водіїв та кондукторів.

При перетині українського кордону не потрібно проходити самоізоляцію, якщо людина одужала від COVID-19, має жовтий ваучер (перше щеплення) чи зелений ваучер (два щеплення, тобто повний курс).

COVID-сертифікат у застосунку «Дія»: як отримати та користуватися

Вже після першого щеплення сертифікованою вакциною українці можуть отримати жовтий сертифікат. Він діятиме протягом 120 днів після вакцинації. Зелений сертифікат отримують після введення двох доз вакцини. Оформити їх можна у додатку «Дія». Для цього потрібно:

1. Встановити застосунок на телефон.

2. Зайти в розділ «Послуги».

3. Відправити запит до реєстру на формування сертифікату.

4. Видрукувати на папері (за бажанням).

Внутрішній сертифікат має фото та менше медичних даних. Міжнародний сертифікат не містить фотографії людини, проте охоплює багато медичної інформації, щоб лікарі з інших країн мали достатньо даних для перевірки.