Завдяки зростанню економіки роботодавці починають збільшувати штат працівників.
Наразі найбільшим попитом на ринку праці користуються робітничі професії, такі як: продавець, секретар, вантажник, охоронець, бармен, офіціант, механік та навіть двірник. Цей попит носить як сезонний характер, так і постійний.
Щоб заповнити дефіцит кадрів, роботодавці йдуть на спрощений відбір працівників. Тобто на роботу можуть прийняти людину без досвіду чи без резюме. Претенденту достатньо лише прийти з документами на співбесіду. Такий крок обґрунтований нестачею робочих рук.
Постійний попит мають працівники інформаційних технологій. З кожним роком людство все більше поглинає сфера IT, відповідно постійно збільшується кількість вакансій, а кваліфікованих працівників не вистачає. Деякі компанії беруть на себе витрати на навчання робочих кадрів, таким чином поповнюючи свій штат.
Українським роботодавцям велику конкуренцію складають країни ЄС, які постійно запрошують на роботу наших співгромадян. Згідно з даними сервісу Jooble, найбільш популярними країнами для українських заробітчан є Польща, Чехія, Німеччина, Литва, Латвія, Фінляндія. Головною перевагою роботи за кордоном є високий рівень заробітної плати. У країнах ЄС найбільш популярними є такі спеціалісти: водії, різнороби, працівники сільського господарства, пакувальники та вантажники. Але цей перелік постійно збільшується.
Наразі прем’єр-міністр України прогнозує зростання реальної середньої заробітної плати за 2021 рік на 13%. Цьому сприяють розвиток економіки, зростання продуктивності праці та дефіцит кваліфікованих кадрів. Також це підтверджує показник середньої заробітної плати по Україні за березень – 13612 грн, який майже на 19% вищий за такий же показник минулого року аналогічного періоду.
Велика конкуренція та гострий дефіцит кваліфікованих спеціалістів на ринку праці, стимулює роботодавців збільшувати заробітну плату та пропонувати працівникам інші бонуси.