Ринок праці під час кризи: найбільш затребувані професії

Заходи ізоляції істотно вплинули на економіку України. Уже зараз призупинили свою діяльність 29% компаній в Україні, при цьому ще 6% повністю закрили свій бізнес. Слідом за цим змінився і ринок праці. Вакансій стало значно менше, особливо для новачків без досвіду робота.

Працівники сайту OBYAVA.ua діляться невтішною статистикою. Загальна кількість шукачів по країні збільшилася на 60% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Є зміни і в структурі ринку.

Які вакансії з’являються під час пандемії?

Дуже сильно збільшилася галузь кур’єрської доставки. Досить активно шукають співробітників на пакування, розвезення, в колл-центри. Також дуже часто з’являються вакансії для водіїв, в тому числі й водіїв вантажівок і далекобійників. Але дефіциту кадрів за цими напрямками немає.

Що стосується особливих вакансій, пов’язаних з коронавірусом, то з’явилися пропозиції для вірусологів, фахівців з промислової безпеки та охорони праці, різних агентів з продажу юридичних і страхових послуг.

Непогано почуваються фахівці, зайняті в продажах, маркетингу та IT, яких традиційно легко перевести на віддалений режим роботи. Правда, багато вакансії в цих галузях виходять з позначкою про відкладення остаточного рішення про зарахування у штат компанії після закінчення терміну карантину.

В цілому, картина по ринку наступна:

  • – Збільшилася частка вакансій у сфері медицини, банківському секторі, бухгалтерії і IT. Причому в медичній сфері спостерігається зростання вакансій в два з гаком рази.
  • – Попит на адміністративний і обслуговуючий персонал, що працює в місцях масового скупчення людей навпаки, знизився.
  • – Найбільшу активність проявляють компанії високих технологій і послуг B2B формату, а також медицина і фармацевтика.
  •  – У два рази знизилося число робочих місць у сфері виробництва товарів народного споживання.

Багато компаній продовжують оптимізувати бюджети, закладені на зарплати співробітникам, і переглядають кадрову політику.

На думку провідних рекрутерів нашої країни, в період кризи та після нього будуть затребувані люди з такими якостями, як: креативне мислення, здатність відчувати споживача, висока адаптивність і гнучкість. А з фахівців після закінчення коронавірусної кризи, зросте затребуваність менеджерів з маркетингу, розвитку бізнесу, з продажу, фінансових аналітиків, а також рекрутерів бо саме вони здатні стартувати бізнес.

Новий тренд – дистанційна робота

Практично у всіх областях країни збільшилася кількість вакансій, пов’язаних з віддаленою роботою. У лідерах виявилися: Львівська, Харківська та Миколаївська області. Здобувачі також відчули тренд і почали активніше погоджуватися на дистанційну роботу.

Дані по зарплатах

У першому кварталі поточного 2020 року, зарплата в середньому збільшилася на один відсоток і склала 10653 гривні. Що стосується статистки, то вона наступна:

  • – 15 тисяч в місяць отримують будівельники та працівники транспортної сфери.
  • – 18-20 тисяч гривень готові платити працівникам Київської області.
  • – У половині всіх областей України спостерігається тенденція до збільшення заробітних плат профільних фахівців.
  • – Фрілансери, які працюють на себе, можуть розраховувати в середньому на 10 тисяч гривень щомісяця.
  • – Працівники роздрібної торгівлі отримують в середньому 9 тисяч гривень.
  • – Найменше готові платити охоронцям – всього 8 тисяч гривень.

Третина всіх вакансій, опублікованих за перший квартал 2020 року, припадала на сферу торгівлі. Решта 23 відсотки були опубліковані в категорії транспортних і логістичних послуг, і нарешті, 13 відсотків діставалися ресторанній сфері.

Однак кадровий голод і попит на висококласних фахівців з великим досвідом роботи залишився таким же, як і до кризи. Навіть зараз багато керівників компаній скаржаться, що знайти подібного фахівця все ще залишається великою проблемою.

У всякому разі, всі експерти сходяться на думці, що без роботи люди точно не залишаться. Активно зростає попит на доставку і логістику, персонал в сфері фермерського господарства і фріланс послуги. Схоже, що основна маса скорочень і звільнень уже позаду, а попереду нас чекає активне зростання і відновлення економіки. Однак на докризові показники по зарплатах і рівню безробіття Україна зможе повернутися не раніше, ніж через 2 роки.

Якщо Ви все ж потрапили під скорочення штатів і перебуваєте в складній фінансовій ситуації, не варто падати духом. Звертайтеся до нас – ми зможемо видати Вам позику на найвигідніших в Україні умовах!