Що таке гаджет і де їх можна купити найдешевше?

Смарт-годинники та фітнес-трекери

“Розумний” годинник. За своїм функціоналом вони дуже схожі на німого «урізану» версію улюбленого смартфону.

Основні функції:

  1. На ваш смарт годинник будуть приходити смски і навіть e-mail. На деяких більш просунутих версіях годинників присутня також можливість не тільки відкривати й читати повідомлення, але і навіть відповідати на них (голосом або за допомогою міні клавіатури).
  2. Відстеження фізичних даних людини. Сюди входять крокомір, пульсометр, можливість перевірити тиск, відстеження якості сну тощо.
  3. GPS-відстеження. Ця функція особливо зручна для батьків, які завжди будуть знати про місце перебування своєї дитини.
  4. Відповідь на вхідний дзвінок, його скидання.
  5. Цей розумний гаджет також має вбудований менеджер музичних треків. За допомогою цієї функції у «розумному» годиннику можна не тільки вибирати композиції, керувати гучністю, але і створювати окрему бібліотеку.

Відповідь на вхідний дзвінок, його скидання. Це, на наш погляд, найкорисніші гаджети. Тому що плюс до всіх перерахованих вище функцій, в «розумному» годиннику є калькулятор, будильник, секундомір. А на деяких моделях можна навіть переглядати відео або налаштувати показ нагадувань з Google календаря.
Лідери ринку: LG, Apple, Samsung, Sony.
Ціна: 1 400 – 14 000 грн.

Фітнес-трекер. Це сучасні гаджети, які допомагають слідкувати за своїм фізичним станом. Фітнес-трекер вже кілька років є одним з найпопулярніших гаджетів для шанувальників ЗСЖ. Він не тільки рахує ваші кроки, але й витрачені калорії, а також вимірює пульс. А деякі моделі можуть навіть відстежувати якість сну. Найбільш просунуті нові гаджети можуть також робити аналіз крові, енцефалограму, відстежувати м’язову активність, склад м’язів, і навіть виступають в ролі «персонального тренера», показуючи досягнення щоденних і щотижневих цілей.
Лідери ринку: Jawbone, Sony, Fitbit.
Ціна: 1 400 – 8 400 грн

Медичні гаджети

Однією зі сфер, де круті гаджети проникли практично повсюдно вже зараз, є охорона здоров’я. Останнім часом значно зросла кількість гаджетів, які не тільки допомагають своїм господарям постійно стежити за здоров’ям, а й навіть можуть надати допомогу в отриманні кваліфікованої медичної допомоги дистанційно. Ці гаджети для здоров’я можуть не тільки вимірювати температуру, артеріальний тиск, серцевий і дихальний ритм, рівень цукру, зробити кардіограму, а й відсилати ці данні на пошту або в месенджер вашого сімейного лікаря із заданою періодичністю.

Лідери ринку: Apple, Xiaomi, Samsung і Huawei.
Вартість: від 600 грн (розумні термометри) – до 3 500 грн (глюкометри з можливістю вимірювання рівня холестерину в крові).

Порада від НК: Якісний пристрій медичного призначення не може коштувати дешево. Тому, якщо ви зустрінете дешевий медичний електронний гаджет – не купуйте. У 99% випадків – це буде підробка.

VR шоломи, віртуальні окуляри

Відеоокуляри. Вони подають картинку на кожне око окремо. Цей гаджет в основному використовується для перегляду високоякісного відео. Якщо ви плануєте найближчим часом купити гаджети для підлітків в подарунок – відеоокуляри будуть найкращим варіантом. Адже будь-який інтернет-магазин гаджетів запропонує вам їх за різними цінами.
Лідери ринку: Avegant Gryph, Cinemyzer.
Вартість: від 300 грн за не зовсім якісний китайський гаджет до 3 000 грн за відеоокуляри гідної якості.

Окуляри доповненої реальності. Вони схожі на відеоокуляри. Різниця тільки в тому, що вони мають напівпрозорий екран. Вони як би «домальовують» поточну реальність. Використовуються як в якості як гіда-навігатора, так і як гаджет для IVR ігор.
Лідери ринку: Google, Epson, Microsoft.
Вартість: 29 000 – 152 000 грн.

Шоломи віртуальної реальності. Цей гаджет, гарантує практично повне занурення в світ віртуальної реальності. Він створює зоровий та акустичний ефект присутності у віртуальному просторі. Завдяки цьому пристрою ви зможете прогулятися по вулицях древньої Трої, марсіанському ландшафту, або взяти участь в гладіаторських боях з повним відчуттям присутності. Вони призначені в основному для ігор і розваг. Основна складність при виборі подібного пристрою полягає в тому, що конфігурація і функціонал подібних гаджетів постійно змінюється у зв’язку з новими розробками в hi-tech індустрії. Кут огляду є одним з головних конкурентних переваг для шоломів VR. І, головна порада – просто прислухайтеся до своїх відчуттів під час гри. Якщо є хоч найменший дискомфорт – може і не варто його купувати.
Лідери ринку: Oculus rift, Sony Morpheus, Valve Vive (SteamVR), Samsung Gear.
Вартість: 16 000 – 57 000 грн.

При купівлі товарів даної категорії обов’язково переконайтеся, що вони підходять для Вашого зору. Наприклад, вони повинні бути доповнені функцією підбору лінз. Також варто переконатися, що Вас не нудить під час використання подібних гаджетів. Це досить часта проблема при тривалому використанні таких пристроїв, особливо шоломів VR. Однак ця категорія входить в топ гаджетів в подарунок для дітей і підлітків.

Геймерський розумний гаджет

Це дуже цікаві гаджети. Вони розроблені для створення максимально комфортного і яскравого ігрового процесу.

Гаджети для ігор поділяються на 2 категорії:

  • гаджети, які покращують ігровий світ (монітори, колонки, навушники),
  • контролери, розроблені спеціально для гри (мишки, клавіатури, геймпади).

Ігрові гаджети, це в основному поліпшені версії звичайних пристроїв. Вони просто зручніші та оснащені додатковими кнопками та сервісами, а також зазвичай оформлені в стилі тієї чи іншої популярної гри.
Лідери ринку: Exeq, Razer, Sony, SteelSeries, Mad Catz.

Шпигунські гаджети

І звичайно ж до гаджетів відносяться різноманітні «шпигунські пристострої», від диктофону в ручці до мініатюрного радіокерованого дрона з камерою. Однак, при покупці подібних гаджетів необхідно бути особливо обережними. Адже згідно із законодавством України – купувати і ввозити в Україну деякі види подібних пристроїв заборонено. Експерти називають дві головні ознаки шпигунського (забороненого) обладнання – закамуфлірованность спецпристрою, наприклад, під брелок або ручку і високу якість запису. Тому будьте обережні з придбанням таких гаджетів. І, якщо не впевнені в їх легальності, їх краще не купувати.

Так само до гаджетів можна віднести різноманітні б’юті гаджети, гаджети для дітей і розумні гаджети для дому.

Звичайно ж, купити гаджет найдешевше можна на Аліекспресс. Тут ви зможете купити гаджети до 1000 грн і більше. Однак, для покупки пристрою на цьому сервісі потрібна 100% передоплата. Тому звертайте увагу на рейтинг продавця, історію його продажів на сервісі та, звичайно ж, відгуки про обраний вами гаджет.