Скільки коштує зібрати дитину до школи у 2021 році

Літо потихеньку втрачає свої права, і на порозі новий навчальний рік. Дехто з нетерпінням чекає зустрічі з однокласниками, дехто з трепетом вперше сяде за парту, ну а хтось цього року востаннє піде до школи. Та батьки в першу чергу думають про те, у скільки ж обійдеться зібрати школяра?

Щоб купити найнеобхідніше, доведеться в середньому викласти 7 тисяч гривень на одну дитину. Проаналізувавши ринок та потреби школярів різного віку, вдалося з’ясувати, у скільки обійдеться підготовка до школи та на чому можна зекономити.

Середня вартість підготовки учнів різних класів

Цього року багатодітні українські сім’ї отримають по 2 тисячі гривень для кожної дитини. В Кабміні повідомили, що кошти мають бути витрачені на підготовку дітей до школи. Та цієї суми недостатньо, аби зібрати дитину будь-якого віку до початку навчання. Для підрахунку витрат за основу використали ціни з інтернет-магазинів на маркетплейсі Prom.ua. Згідно з аналізом вартості одягу, канцелярії та супутніх товарів, в середньому доведеться витратити:

  • Від 6000 грн для учня початкової школи.
  • Від 5700 грн для учня середньої школи.
  • Від 7000 грн для учня старшої школи.       

Так, у порівнянні з минулим роком, у 2021 дешевше обійдеться спортивна форма. Підраховуючи витрати на шкільний одяг, спортивний костюм та взуття, рюкзак, канцелярське приладдя, вдалося порахувати суму, яку потрібно витратити для дітей різного шкільного віку.

Витрати для старшокласників

Цього року зібрати старшокласника в школу стане приблизно на 1200 грн дешевше, аніж торік, за рахунок зниження ціни на одяг. Середня вартість покупок становить 7000 грн.

  • Шкільний одяг до 3000 грн.
  • Взуття 900 грн.
  • Сумка для школи чи рюкзак 600 грн.
  • Спортивний одяг 800 грн.
  • Спортивне взуття 700 грн.
  • Канцелярія 500 грн.    

Витрати для учня середньої школи

Цього року зібрати учня 5-8 класів виявилося найдешевше: середня вартість покупок становить 5700-6000 на одну дитину.

  • Шкільний одяг 2300 грн.
  • Взуття 400 грн.
  • Сумка чи рюкзак 800 грн.
  • Спортивний костюм 500 грн.
  • Спортивне взуття 450 грн.
  • Канцелярія 850 грн.

Витрати для учня початкової школи

Найдорожче зібрати «першачка», адже немає речей, які залишаються з минулого року, наприклад, портфеля, олівців, пенала. Витрати на першокласника в середньому становлять 6000 грн на одну дитину.

  • Шкільний одяг до 3000 грн (найдорожчими в цьому році блузки, сорочки та штани).
  • Взуття 450 грн.
  • Сумка чи рюкзак 800 грн.
  • Спортивний костюм 450/500 грн.
  • Спортивне взуття 450 грн.
  • Канцелярія 700 грн.

Не варто забувати про те, що учні перших-других класів користуються зошитами з друкованою основою, які окремо закупляють для всіх дітей.

Як зекономити на підготовці до школи

Щоб заощадити сімейний бюджет, варто добре продумувати усі покупки. Таким чином на підготовці до школи вдасться суттєво зекономити. Порадимо дієві методи заощаджень на шкільних покупках.

1.Скласти список покупок

Будь-який похід в магазин варто розпочинати зі складання списку. Це допоможе придбати лише необхідне та убезпечити себе від покупок на емоціях.

2.Якісні речі як спосіб економії

Приказка «скупий платить двічі» якнайкраще підходить для цієї рекомендації. Купівля дешевого взуття призведе до того, що доведеться купувати нову пару вже за місяць-два. Та й погана якість одягу не дозволяє дитині почуватися комфортно.

3.Оптом дешевше

Купувати канцелярське приладдя для всіх учнів класу набагато дешевше, адже звичайні магазини та інтернет-маркети дають значні знижки для оптових покупців.

4.Перечекати ажіотаж

Найгарячіша пора підготовки до школи припадає на серпень. У цей період годі чекати суттєвих знижок, а от вкінці вересня-у жовтні продавці охоче пропонують зменшені ціни на шкільні товари. Тому варто купити до першого вересня найнеобхідніше, а за місяць придбати решту приладдя.

5.Завчасне планування

Найкраще готуватися до нового навчального року всередині старого. Саме після Нового року, в січні-лютому, починаються найбільші розпродажі та знижки на шкільні товари. Якщо купувати потроху, сума не так вдарить по кишені батьків.

6.В інтернеті вигідніше

І українські, і закордонні інтернет-магазини пропонують одяг, взуття, канцелярію за нижчими цінами, аніж традиційні крамниці. Є сайти спільних покупок, що дозволяють знайти товари за оптовими цінами. А напередодні нового навчального року торгові площадки часто проводять розпродажі, тож це чудовий варіант, щоб заощадити.

7.Аукціони вживаного одягу

В мережі є чимало сайтів, де торгують вживаним одягом. Батьки можуть придбати сорочки, блузки, брюки на 50-70% дешевше, ніж коштує новий товар. Особливо вигідна така пропозиція для святкового одягу, який дитина носить кілька разів, тому він виглядає як новий.

8.Секонд-хенд та вживана техніка

Діти у початковій школі ростуть доволі стрімко і просто не встигають зносити одяг, тому у секонд-хенді можна знайти одяг та взуття у відмінному стані, а часто там вдасться придбати брендові речі всього за 100-300 грн. Тож батьки можуть суттєво зекономити та стильно одягнути першокласника.

Заощадити вдасться і на техніці. Чимало шкіл використовують для навчання планшети, ноутбуки. Школяру не варто купувати нову техніку, адже діти не завжди готові до неї бережно ставитися. А от вживані ґаджети збережуть сімейний бюджет та принесуть користь в навчальному процесі.

9.Продаж власних речей

Користуючись платформами для продажу речей або віддаючи якісний одяг в секонд-хенд, можна заробити та використати кошти для купівлі потрібних товарів. Таким чином, вдасться «перекрити» витрати.

10.Купувати на ярмарках та ринках

Наприкінці серпня в багатьох містах проводять шкільні ярмарки, де ціни та канцелярію та одяг значно нижчі, ніж у магазинах.

Вартість канцелярії починає знижуватися уже з середини вересня. Також варто купувати зошити, обкладинки, ручки у мережевих магазинах, де пропонують вигідні ціни.

Як повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, цей навчальний рік розпочнеться 1 вересня у звичному режимі. Діти сядуть за шкільні парти, адже, крім навчання, вони потребують спілкування один з одним.