Тестування на COVID-19: де, що і скільки це коштує?

Способи тестування


Одним із способів заспокоїти себе є тестування на COVID-19, однак і тут не все так просто. Існує два способи тестування:

1. ПЛР-тести, за допомогою яких можна визначити наявність вірусу в геномі на момент взяття біоматеріалу. Біологічний матеріал береться зі слизових оболонок пацієнта методом мазка. Даний вид тестів є найбільш надійним, однак чекати результатів доведеться кілька днів.

2. Серологічний метод дослідження ІФА (імуноферментний аналіз) – він не підтвердить наявність вірусу на момент здачі аналізу, але покаже наявність антитіл до вірусу. Це допоможе дізнатися чи переніс пацієнт коронавірусну інфекцію протягом останніх 4-х місяців. Тестування проводиться методом дослідження венозної крові і займає лише декілька хвилин.

Куди звертатися


Приватні та державні лабораторії України активно проводять тестування, проте ціни на їх послуги істотно відрізняються, як і терміни проведення. Давайте розглянемо деякі з лабораторій:

1. Безкоштовно здати ПЛР-тест в Україні можна лише за направленням сімейного лікаря і тільки при наявності чіткої симптоматики захворювання (підвищена температура тіла, кашель, тощо). Результатів доведеться чекати від 4-х до 10-ти днів.

2. Лабораторія Сінево пропонує своїм пацієнтам пройти ПЛР-тести вартістю 990 грн. Дослідження будуть проводиться в новітній лабораторії, що побудована спеціально для даного виду тестування. Результат можна отримати вже через 24-48 годин. Імуноферментний тест в даній лабораторії можна провести за 600 грн і за 15 хвилин ви вже будете мати на руках результат.

3. Лабораторія Ділла пропонує своїм пацієнтам забір матеріалу як в лабораторних умовах, так і з виїздом медсестри додому до пацієнта. ПЛР-тестування обійдеться в 1800 грн, якщо ви будете згодні чекати на результат 24 години, і 2500 грн, якщо ви бажаєте отримати результат за 12 годин. ІФА дослідження Ділла пропонує за 1200 грн, результат ви отримаєте всього через 10-15 хвилин.

4. Лабораторія Medlab проведе серологічне дослідження крові за 580 грн і результати будуть надані протягом 15-20 хвилин. А ось за тест методом ПЛР доведеться викласти 2000 грн і почекати результатів до 2-х діб. Однак ця лабораторія, за їх словами, максимально сконцентрована на точності і ретельності проведення аналізів.

5. Лабораторія Медіс радує клієнтів однією з найнижчих на ринку України цін на тестування методом полімеразної ланцюгової реакції – всього 1500 грн. Час проведення дослідження стандартний – 48 годин. ІФА дослідження матеріалу тут проведуть за 750 грн з видачею результату за 10-15 хвилин.

6. Смартлаб пропонує своїм клієнтам провести ПЛР-тести за 1800 грн з гарантованою видачею результатів протягом двох діб. Дослідження крові на антитіла тут проведуть за 480 грн. В даному рейтингу це найнижча ціна для даного виду тестування, серед розглянутих лабораторій.

7. У Ескулаб за проведення повноцінного тестування методом полімеразної візьмуть 1800 грн. Результати обіцяють протягом 3-х діб, гарантуючи при цьому високу точність і надійність самого дослідження. Швидкісний тест на визначення антигену до COVID-19 обійдеться пацієнтам в 800 грн і займе близько 30 хвилин.

8. Into-Sana пропонує тільки ПЛР-тестування на КОВІД-19. Ціна здачі аналізів в лабораторії становить 1200 грн, а якщо ви хочете здати тест не виходячи з дому, то це обійдеться в 1900 грн. Результати обіцяють надіслати на вашу електронну пошту протягом двох діб.

9. ДНК-лабораторія (Київ) інтенсивно тестує методом ПЛР за ціною 700 грн. Результати надаються в день здачі матеріалу або на наступну добу. ІФА-тест тут можна провести за 500 грн. Однак не всі лабораторії працюють щодня через перевантаженість, тому, перш ніж звертатися варто уточнити адреси відділень, які будуть приймати пацієнтів цього конкретного дня.

Деякі невеликі лабораторії пропонують ПЛР-тести від 600 грн, однак перед тим як зробити вибір остаточно, потрібно тверезо оцінити реальну вартість послуги і не економити на своєму здоров’ї, адже це найдорожче, що є у людини.