У наступному сезоні опалення подорожчає на 70%. Саме час гасити заборгованість за комуналку

Пересічні українці з жахом очікують настання нового опалювального сезону та нові ціни, і не дарма. Вже восени тарифи на опалення можуть в середньому зрости до 40%, а для деяких міст і до 70%.

Де чекати найбільшого зростання вартості теплопостачання?

Такою інформацією поділився Олег Попенко (голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА). За його словами, нова вартість оплати за послуги опалення буде відома вже у вересні. За попередніми припущеннями, середня місячна ціна послуги становитиме: від 2000 грн (для 1-кімнатної квартири) до 4000 грн (для 3-кімнатної квартири).

Тарифи зростатимуть у кожному з регіонів по-різному. Вважають, що киянам варто очікувати подорожчання опалення до 30-40%, а жителі інших областей можуть побачити у платіжках суму, яка буде більшою аж на 70%. Експерт пояснює таку різницю тим, що значне подорожчання торкнеться міст, де довгий час не проводили модернізацію системи теплопостачання. Так, у Чернівцях очікують зростання вартості тарифу на централізоване опалення до 70%, у Кременчуці – до 50%, в Києві – до 45%.

Заступник голови КМДА, Петро Пантелєєв зазначив: «Потрібно, щоб газ, який видобувається в Україні, був соціальним та реалізовувався за ціною чотири тисячі гривень за 1000 кубометрів для потреб теплокомуненерго. Адже у тарифах підприємств не закладена ринкова ціна газу». У серпні вартість природного газу зросла на 18%, якщо порівнювати з вартістю природного палива у липні, та досягла свого історичного максимуму – 15,25 тис. грн за кубометр.

Що варто знати боржникам по комуналці?

Сьогодні держава взялася контролювати боржників по комунальних послугах та анонсувала автоматичний арешт заощаджень на банківських рахунках споживачів. Раніше доводилося направляти звернення до фінансових установ із запитами про стан рахунків, тобто шукати гроші. Проте сьогодні ця процедура буде відбуватися автоматично.

Також на боржників очікують нарахування пені та штрафів. У Постанові Кабінету Міністрів України №630 вказано розмір штрафних санкцій – 3%. Тобто, якщо людина заборгувала за опалення та гаряче водопостачання 5 тис. грн, йому доведеться додатково сплатити 150 грн штрафу.

Судовий збір оплачуватиметься позивачем (теплопостачальним підприємством), проте в разі ухвалення рішення на користь постачальника послуги, судовий збір стягнуть з боржника.