Вікові обмеження для кредитів: в якому віці можна взяти кредит?

Питання де взяти кредит на сьогоднішній день стало вкрай актуальним. Все більше громадян звертаються за позикою до банків. Але важливо враховувати всі нюанси цієї операції. Наприклад – вікові обмеження.

Клієнти до вісімнадцяти

З таким клієнтами банки не працюють, тому що вони переважно неплатоспроможні і не несуть відповідальність за свої дії в повній мірі.

Кредити для клієнтів з вісімнадцяти років

Повноліття дозволяє клієнтам брати позики в деяких банках України. Найчастіше ліміт позики до 2-х тисяч гривень. Зате вже не потрібно доручення батьків – клієнт вважається дієздатним і відповідає за свої фінанси і рішення самостійно. Найменше обмежень в мікрофінансових компаніях. Novi Kredyty також надає можливість брати кредити з повноліття, до того ж оформити його можна онлайн. Часто потрібна довідка про доходи або працевлаштування.

Розширення можливостей для клієнтів з двадцяти одного року

З 21-го року клієнти можуть брати кредити в більшості банків (деякі установи підвищують цей поріг до 23 років). Не дарма на Заході 21 рік – вік повноліття. Передбачається, що такий клієнт вже самостійно може подбати про своє фінансове становище і несе повну відповідальність.

Коли знімаються обмеження?

Офіційно з 25 років знімаються всі обмеження – можна брати максимальні кредити без відмови. Тут вже можна звертатися не в мікрокредитні організації, а в повноцінні великі банки, які готові надати кошти в самих різних форматах – готівкою, на картку, під різні відсотки і на різний термін. Виняток – погана кредитна історія, прострочення або заборгованість. У таких випадках можуть виникнути додаткові питання, а деякі банківські системи і зовсім відмовляться співпрацювати з такими клієнтами.

Обмеження для пенсіонерів

Більшість банків надають послуги з кредитування громадянам до 60-70 років. Це робиться через те, що платоспроможність цієї категорії найчастіше обмежена. Якщо подивитися на конкретні відомі банки – ОТП Банк видає кредити до 69 років, Приват – до 70, а «Ощадбанк» – до 60. Мікрокредити можливі в інших фінансових установах, але часто вони обмежені певним пенсійним лімітом (розмір кількох пенсій). Нові Кредити встановив обмеження до 65 років.

З кредитами можна швидше отримати бажане, але потрібно правильно співвідносити це зі своїми можливостями. Уточнюйте всі особливості наданої послуги попередньо, щоб уникнути непередбачених нюансів.