Володієте квартирою-мурашником? Тоді чекайте на перевірку!

Жителям Києва, які реєструють у своїх помешканнях аномальну кількість людей, потрібно бути готовими до перевірок від СБУ, КМДА, податкової та міграційної служби. Хоча в українському законодавстві немає обмежень на кількість прописаних мешканців у квартирах, все ж «густозаселені» помешкання, де зареєстровані сотні, а іноді тисячі мешканців, зацікавили владні органи.

Наприклад, в Києві у квартирі по вул. Кудряшова зареєстровано більш ніж сімсот мешканців, а в помешканні площею 30 м2 по вул. Максима Берлинського налічується більше тисячі пожильців. Такі дані на своїй сторінці у Facebook зазначив Костянтин Усов (заступник голови КМДА).

За його словами, власники житла у столиці створили напівлегальний бізнес. Реєструючи сторонніх людей у своєму помешканні, господарі узаконюють кримінальні елементи, записують у «кияни» мешканців інших регіонів, які прагнуть водити дітей у школу чи дитячий садок у столиці. Такими діями власники квартир-мурашників створюють навантаження на бюджет столиці.

За словами К. Усова, виходом із цієї ситуації може бути скасування інституту прописки та прив’язка адміністративних сервісів до фактичного місця проживання фізичної особи. Наразі квартири перевірятимуть за такими критеріями:

  • ♦Яка кількість дітей зареєстрована на житловій площі, та чи проживають вони зі своїми батьками.
  • ♦Чи нараховується власникам помешкань допомога по безробіттю.
  • ♦Чи є зареєстровані громадяни платниками податків, та чи сплачують власники помешкань податки за надання житла в оренду.
  • ♦Чи є заборгованість за комунальні послуги у квартирах-мурашниках.
  • ♦Чи проживають іноземці (які мають посвідки на проживання) за місцем вказаної реєстрації.

Місцева влада надаватиме директорам шкіл та дитячих садків дані про адреси «аномально заселених квартир».