Чи знали ви що кожен громадянин України має право на земельну ділянку? Так, адже земельні ресурси країни належать народові, тож всі можуть отримати належну їм частку для конкретно прописаних в законі цілей та використовувати її у відповідності.
Отримати земельну ділянку не просто, проте якщо знати чіткий алгоритм дій, підготувати заздалегідь необхідні документи та як слід підготуватися – це можливо. Для отримання консультацій стосовно земельних питань можна скористатися безплатною юридичною допомогою, проте це займе деякий час. В цій статті буде наведені чіткі зрозумілі інструкції, які допоможуть вам швидко пройти увесь шлях до отримання ділянки.
З чого почати?
Для отримання земельної ділянки по перше потрібно чітко визначитися із цільовим призначенням. Відповідно до законодавства кожен громадянин нашої держави може отримати:
- 12 соток землі під садівництво;
- до 2 гектарів землі для фермерства (тобто вирощування різних сільськогосподарських культур);
- від 10 до 25 соток під будівництво житла;
- до 1 сотки землі для розміщення або будівництва власного гаража;
- якщо ви бажаєте розбудовувати та вести фермерське господарство ви можете безплатно отримати земельний пай.
Кожен громадянин України може отримати юудь-яку з перелічених ділянок як окремо (за вибором) так і всі разом. Проте щоб стати господарем землі потрібно виконати певний алгоритм дій, який може здатися складним лише на перший погляд. Нижче ми розглянемо головні етапи такої процедури.
Обираємо місце розташування
Перш за все варто визначитись із місцем розташування земельної ділянки. Це можна зробити навіть не виходячи з дому:
- Знайдіть Державну кадастрову карту України.
- Виберіть потрібний вам регіон, вводячи або область та назву населеного пункту, або координати.
- Уважно розгляньте карту, це дасть можливість обрати місце розташування землі.
- Зверніться до відповідного відділу Державного земельного кадастру, що розташований в міській чи селищній раді.
Якщо з розташуванням визначились, потрібно перейти до формування необхідного пакету документів.
Готуємо документи
Земельний кодекс України передбачає, що для оформлення земельної ділянки вам потрібно буде зібрати наступні документи:
- Паспорт або ID-картку.
- Клопотання, в якому слід зазначити яке буде цільове призначення землі, 19-значний номер ділянки у Державному земельному кадастрі, графічне розташування землі. Всю цю інформацію можна знайти на державній кадастровій карті нашої держави.
- У окремих випадках може бути потрібним також й погодження з землекористувачем.
- Документи для підтвердження зайняття селищним господарством або документ про фахову освіту за фермерським напрямком (якщо ви будете використовувати вашу ділянку виключно для ведення фермерського господарства).
Розглядати вашу заявку повинні не більше як місяць. Така норма прописана у чинному законодавстві нашої країни. Продовж цього терміну ви повинні отримати або погодження вашої заявки та згоду на розроблення проєктної документації або письмову обґрунтовану відмову. Після того, як ви закінчите з розробкою проєктної документації та її погодженням з органами Держгеокадастру, можна сміливо реєструвати право власності на землю.
Реєструємо земельну ділянку
Для завершення законної процедури потрібно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування вашої ділянки з такими документами:
- Заявою встановленого зразку з проханням про внесення даних про ділянку до Державного земельного кадастру України.
- Проєктом землеустрою, який був погоджений відповідними органами влади.
- Пакетом документів, які стали підставою для отримання ділянки.
Протягом двох тижнів документи будуть внесені в реєстр, на підтвердження чого ви отримаєте безплатний витяг з Державного земельного кадастру.Проєкт потрібно також зареєструвати в органі місцевої влади, після чого ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.Варто зазначити, що закон не змушує громадян обмежуватись лише одним видом призначення, тож можна оформлювати по одній ділянці для кожної передбаченої законодавством цілі.