Як правильно погасити кредит

В наш час значна кількість українців користуються кредитами, як банківських установ, так і мікрофінансових компаній. Наразі найбільш популярними є мікрокредити від МФО.
Вибір таких організацій постійно збільшується, так само як і зростає попит користувачів на їх послуги. Кожен клієнт знайде саме ту МФО, яка зможе повністю задовольнити всі його потреби та умови якої будуть для нього найбільш прийнятними.
Легкий та швидкий спосіб подачі заявки, не виходячи з дому, підтримка клієнтів 24/7, відсутність додаткової документації, довідок та поручителів, швидке отримання результату – це не весь перелік переваг мікрокредитів від МФО. При необхідності кошти можна отримати за лічені хвилини.

Фінансові організації постійно удосконалюють не тільки можливості отримання кредитів, а й способи погашення

Основні способи погашення кредитів:

  • через особистий кабінет позичальника;
  • переказ з карти на реквізити фінансової організації;
  • сплата в касі банку;
  • оплата в терміналі самообслуговування;
  • готівкою в будь-якому відділенні МФО.

Використовуючи будь-який спосіб з вище перелічених, позичальнику потрібно звернути увагу на терміни погашення. Кінцева дата сплати вказана в договорі, в онлайн калькуляторі при оформленні та в особистому кабінеті клієнта. Позичальник має відповідально віднестися та обов’язково запам’ятати цю дату.
Але не дивлячись на граничний термін, кожний зі способів погашення має свій термін виконання та додаткові платежі (комісії). Тому при сплаті необхідно врахувати ці аспекти. Терміни зарахування та додаткові комісії при погашенні кредиту не залежать від позикодавця. Наприклад, сплата в особистому кабінеті в основному зараховується одразу. При розрахунку через касу банку, можливе зарахування протягом 3-5 банківських днів. Термінали самообслуговування також мають свій граничний термін виконання платежу та комісію за користування.

Комісія за сплату також варіюється в діапазоні від 0% до 5%. Тому суму до перерахунку потрібно розраховувати з урахуванням комісії вибраного способу погашення. Якщо комісію не врахувати, то кредит буде погашено не в повному обсязі, а на залишок будуть нараховані відсотки за користування кредитними коштами та штрафні санкції, пені за несвоєчасну оплату.

Після сплати кредиту позичальник має впевнитися, що переказ надійшов вчасно та в повному обсязі, а фінансова організація прийняла платіж та закрила борг без проблем.
Цю інформацію можна отримати в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації, де статус кредиту повинен змінитися на «Погашено» («Закрито»). Також можливо отримати довідку про погашення на електронну адресу чи рекомендованим листом за адресою, що вказана при оформленні позики.
Необхідно пам’ятати, що статус кредиту може змінитися не відразу, бо час зарахування коштів може відрізнятися від часу проведення платежу.
Тому важливим правилом при сплаті кредиту є внесення коштів не в останній день та врахування всіх додаткових комісій, в залежності від обраного способу погашення.