Як українців обдурюють на сезонних знижках

Щороку наприкінці літа торгові точки пропонують шалені знижки на літній асортимент товару. Зазвичай, на рекламних флайєрах вказують від 50% до 70% здешевлення вартості товару. Магазини вдаються до такого прийому, аби звільнити місце для осінніх колекцій одягу. Здавалося б, чудова нагода придбати нову річ наполовину дешевше її вартості. Проте у таких щедрих пропозиціях торговців криється підступ. Спробуємо розібратися, чи вигідно купувати речі на сезонних розпродажах.

Поширені хитрощі, до яких вдаються магазини

Чимало мережевих магазинів, невеликих торгових точок вкінці серпня запрошують покупців на розпродажі літнього одягу та пропонують значні знижки на всі товари. Проте у наявності можуть залишитися «неходові» розміри, або неактуальні моделі одягу. Влаштовуючи розпродаж, магазини полегшують собі життя, адже відпадає потреба зберігати непроданий товар всю зиму на складі. Щороку виходять нові колекції одягу, з’являються нові тренди, і продати одяг із залишків практично неможливо, особливо, якщо моделі втратили актуальність.

Купуючи речі з 70%-80% відсотковою знижкою, люди не завжди оцінюють потрібність товару. В більшості випадків такі покупки стаються на емоціях, і одяг взагалі не носять. Ще один негативний фактор шалених знижок — неякісний товар. Повернути таку річ практично неможливо (потрібно подавати позов у суд). Та продавці розраховують на те, що клієнтам вигідніше буде придбати нове взуття чи сукню, аніж втрачати час на судові засідання.

Наступним підводним каменем сезонних розпродажів є знижки без знижок. Наприклад, на ціннику вказано мінус 50% на товар, проте за кілька днів до цього ціну на нього підняли у кілька разів, а потім знизили. Тобто фактично знижка є, але насправді товар зовсім не подешевшав. Викрити продавців нелегко, потрібно постійно відвідувати магазини та добре орієнтуватися у вартості одягу.

Продавці, що мають торгові точки у невеликих населених пунктах, також бувають нечистими на руку. Вони не можуть запропонувати справжні розпродажі через низьку купівельну спроможність громадян, тому вдаються до перелічених хитрощів.  

Як ще заробляють торгові точки

Пропонуючи основний товар зі знижкою, магазини продають споживачам супутні товари за звичайними цінами. Якщо придбати сукню за півціни, то, здається, що ремінь до неї за повною вартістю, — вигідна покупка. Та фахівці рекомендують не приймати імпульсивних рішень. Варто слідкувати за сайтом торгової мережі та перевіряти ціни там, щоб мати уявлення про реальну вартість речей.