Які нововведення очікують на водіїв: нові позначки на правах та програми автошколи

22 вересня 2021 року Кабінетом міністрів України були ініційовані зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску до керування транспортними засобами. Відповідно до нововведень, відтепер у водійських правах будуть ставити нові відмітки.

Які позначки ставитимуть на правах

На водійських правах нового зразка будуть внесені дані про обмеження, які накладено на водія транспортного засобу. Причини обмежень можуть мати такий характер:

1.Медичні показання. Якщо водій страждає на порушення зору (носить окуляри чи контактні лінзи), змушений користуватися слуховим апаратом, спеціальними засобами для спілкування, чи замість кінцівок користується протезами, про це буде вказано в правах.

2.Встановлено обмеження на керування автомобілем. Наприклад, людині не можна водити транспортний засіб у вечірній чи нічний час. Також обмеження стосуються радіусу пересування громадянина: в межах населеного пункту чи окремого регіону.

3.Пристосування автомобіля. Позначкою вказуватимуть на керування в ручному режимі, автоматичну трансмісію, певні пристрої для керування машиною тощо.

Важливо, що водіям, які здавали практичний іспит з керування транспортним засобом на автоматичній коробці передач, заборонять їздити на машинах з механічною коробкою. При скасуванні посвідчення водія та виготовленні дубліката також буде ставитися позначка.

Процедури складання екзаменів для отримання водійського посвідчення також торкнуться зміни. Якщо людина складає іспит одразу з двох категорій, то він здає за тією, яка вища. Наприклад:

А вище до А1

С вище до С1

CE вище до C1E

D вище до D1

DE вище D1E

Зміни в програмі підготовки водіїв автошкіл

Кабінет міністрів України також вніс зміни у навчальних програмах, за якими готуються майбутні водії. І надалі навчання буде поділятися на теоретичну та практичну частини. Вивчення теорії включатиме п’ять предметів:

1.Будова автомобіля, технічне обслуговування транспортного засобу.

2.Правила дорожнього руху, тобто основи законодавства в сфері безпеки руху на дорозі.

3.Управління транспортним засобом та вимоги безпеки машини.

4.Основи психології водія під час керування транспортним засобом з іншими учасниками руху (етика).

5.Перша допомога тим, хто постраждав під час дорожньо-транспортних пригод.

Практична частина навчання буде зосереджена на практиці керування автомобілем та положення стосовно категорій. Автошколи мають право вносити зміни до навчальних тем (не більше 20% від рекомендованих). Один день занять в автошколі не може складати більш ніж 5 годин. Тривалість уроку з вивчення теорії не повинна перевищувати 45 хвилин, одне практичне заняття становитиме одну годину. Водії, яким потрібно пройти перепідготовку, навчатимуться за 20-годинною програмою практичних занять.